English | Site Haritası

Haberler

Haber 09.05.2012

2012/9 Sayılı Proje Onay Genelgesi


 

T.C.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 15 Mart 2012 tarihinde yürülüğe giren yeni Atıksu Arıtma ve Deniz Deşarj Genelgesi kapsamında arıtma tesisi projelendirme ve taahhüdü yapan firmalara bir takım kriterler getirilmiş olup bu şartları sağlayamayan firmalara proje yapabilme yeterliliği verilmemiştir.Proje yeterliliği olmayan firmalar tarafından yapılacak olan arıtma tesislerin proje onayı ve dolayısı ile işletmenin ÇEVRE İZNİ alabilmeleri mümkün değildir.

 

Söz konusu genelgeye sitemizden ulaşabileceğiniz gibi bu düzenleme ile atıksu arıtma tesisi yatırımı yapacak olan kullanıcıların korunması ve taahhüdü gerçekleştiren firmaların ise standartlarını yükseltmeleri hedeflenmektedir.

 

Firmamız bu yeterlilik belgeleri içerisinden en üst seviyede EK-1 firmaları dahil tüm sektörler için proje ve arıtma tesisi yapabilme kriterlerini sağlayarak gerekli yeterliliği almış bulunmaktadır.

 

Arıtma tesisi yatırımını bir kez yapmak için , çalışacağınız firmadan bu yeterlilik şartlarını sağlayıp sağlamadıklarını belgelendirmelerini mutlaka isteyiniz.